sobota 26. října 2013

První ročník litoměřického Gastro food festivalu

Když jsem se dozvěděla, že se nedaleko mého bydliště koná festival jídla, okamžitě jsem zbystřila. Jednalo se o první ročník Gastro food festu na litoměřickém výstavišti. Tuto akci jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít!
Moc jsem od toho nečekala - přeci jen, jsem člověk odkojený Prague food festivalem -> jeho každoroční návštěvník, velký milovník a letos také poprvé pracovník. (byla jsem tam jako hosteska, takže jsem toho za celé tři dny ochutnala opravdu spoustu - domů jsem si nepřivezla téměř žádné peníze, ale to mi vůbec nevadilo:)) O to příjemněji jsem byla překvapená!!!
Samozřejmě, restaurací a vystavovatelů zde bylo mnohem méně než v Praze, ale o to rodinnější atmosféra zde panovala. Všichni byli moc milí a příjemní, nebyly tu žádné davy lidí, takže jsme se vyhnuli nepříjemným frontám.

Naše první ochutnávka byla z litoměřické restaurace Radniční sklípek - dali jsme si s přítelem celé "menu" (jedná se většinou o degustační porce, i když i ty byly někde opravdu obrovské...) - tataráček z lososa, hovězí líčka na červeném víně s kořenovou zeleninou podávaná s bramborovou kaší a jako desertík vanilkovou panna cotu s lesním ovocem. :) Všechno bylo naprosto luxusní a námi ohodnocené známkou 1*!

Dále jsme navštívili stánek Libanonské restaurace Klub cestovatelů. (www.klubcestovatelu.cz) Zde jsme měli lilkovou pastu, která mi bohužel moc nechutnala, ačkoliv jsem velký milovník lilků, a dále pak cizrnový karbanátek s plěnými taštičkami (jedna mletým masem, druhá sýrem) Bylo fajn ochutnat něco nového, nicméně libanonská kuchyně nás až tak úplně nenadchla!Jelikož jsme se cítili celkem plní, rozhodli jsme se si chvíli od jídla odpočinout. Dali jsme si domácí zázvorovou limonádu a pivo a šli se podívat na hmyzí show. Bylo to celkem zajímavé povídání o všelijakých potvorách a součástí show byla i samotná degustace. Jelikož se nebráním ničemu, ochutnala jsem tedy smažené červy a švába. Za toho švába jsem na sebe opravdu pyšná - "dalo to" fakt málo lidí :)
Na obrázku dole to bohužel moc není vidět, ale aspoň pro představu...

Na hmyzí show nám trochu vytrávilo, a tak jsme se rozhodli pokračovat v našem debužírování - tentokrát to byl divočáček na rožni se švestkovou omáčkou a domácím chlebem (Z mé oblíbené restaurace Kristin Hrádek, která se nachází v lese v Děčíně na Maxičkách) a polívčička Bouillabaisse, ve které plaval obří kus lososa, krevety, mušle a další dobroty.


Byli jsme už sice pořádně plní, ale ještě jsme zvládli pštrosí tataráček (Replay´s restaurant Ústí nad Labem) - pokud na něj někdy někde narazíte, vřele doporučuji. Vůbec bych neřekla, že to byl pštros - bylo to opravdu lahodné maso!
Domácí těstoviny se zeleninou a kozím sýrem (Nad těmi přítel ohrnoval nos a tak jsem je musela zvládnou sama - ne že by mi to dělalo velký problém :) a po nich jako absolutní pecka Staročeský trhanec s jablky, rumem a javorovým sirupem. Ten nám snad chutnal z celého odpoledne úplně nejvíc. Trhanec miluji, nejlépe v Rakousku na horách, ale tenhle byl opravdu božský. Vděčím za něj ústecké restauraci Benada.
Po této náloži jsme byli nacpaní k prasknutí, ale ještě nám zbývala trocha Liťáků (tamní platidlo), a tak jsme si dali další sladkou tečku, a sice rozpečenou sladkou tortillu s vanilkovou zmrzlinou a borůvkovým dipem. (Replay´s UL) I ta byla vynikající :)Na začátku jsem měla zálusk ještě na pistáciové cappuccino, ale musím říct, že jsem byla tak nacpaná, že už by se do mě opravdu nevešlo. Domů jsme jeli s povolenými pásky u kalhot, ale opravdu moc spokojení!!!

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Výměna kdekoli Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám moc děkuji!